Ürünlerimiz
Sosyal Linkler

İletişim Bilgileri
an image
Akyürek Mermer Sanayi
Büyük Sanayi Bölgesi No:70 Gazimağusa

Tel:+90 (392) 365-3083
Fax:+90 (392) 365-3084
    Taş, insanoğlunun yaradılışından milenyuma dek yaşanan bütün çağlarda mimarinin değişmeyen, modası geçmeyen tek gerçeği olmuştur.
    Öyle ki taş devrinde sığınmak için oydukları taş, zamanla korunmak için surlara, kalelere gereç olmuştur. Kalmak için hanlar, okumak için medreseler, içmek için çeşmeler, geçmek için köprüler, temizlik için hamamlar, ibadet için camiler ve kiliseler, ısınmak için ocaklar, yaşamak için taş evler yapmışlardır.
    Teknolojik aletlerden yoksun olan çalışan taş ustalarının alın terleri ile yumuşatıp, nasırlı ellerin çekiç ve murçlar yardımıyla dantel gibi, nakış nakış ördüğü bu yapıtlar günümüz dünyasının harikaları içinde hak ettiği bir yere sahip olduğu gibi dünyadaki kültür turizminin de vazgeçilmez bir kaynağı olmuştur.
    İkibinli yılların teknolojisi ile yapılan yapıtların doğa olayları karşısında yerle bir olduğunu gördüğümüzde, bin yıllık eserlerin, hatta minarelerin bile dimdik ayakta kalışı taşa ve onu yapan ustaya saygıyı, hayranlığı, taktiri artırıyor. Usta ile taşın buluştuğu noktada yeni bir şevk, yeni bir aşk başlıyor. İşte bu aşk zanaattan sanata giden yolun başlangıcı olup, ekmeğini taştan çıkaran bir ailenin çocuğu olan Akyürek Doğal Mermeri kurdurmuştur.
    Amacımız; sanat eserlerindeki bütün güzellikleri çağdaş mimarinin yorum ve çizgileri ile buluşturup bir sentez yaparak nostaljik, estetik ve kaliteli mekanlar yaratarak siz saygıdeğer müşterilerimize sunmaktır.
    Seçiminiz beklentimiz olacaktır.

    Akyürek doğal mermer sanayi olarak yıllardır müşteri memnuniyetini ön planda tuttuğumuz bir çalışma prensibi ile her türlü mermer, mermerit ve granit işlerinizi özenle yapmaktayız. Bugüne kadar çalışlmış olduğumuz bir çok kurum ve kuruluşun ihtiyaçlarını en ekonomik ve özenli şekilde tamamlayarak aldığımız olumlu referanslarla kalitemize kalite katmaya devam ediyoruz.
    Mutfak tezgahı, lavabo, banyo mermerleri, yer döşemeleri, cephe kaplama, mermer basamaklar, mezar işleri, mermer granit işleri, dış yüzey mermer kaplama. Akyürek mermer sanayi olarak kurulduğumuz günden bu yana her zaman en iyi  ve en modern çizgiyi yakalamaya çalıştık. Hedefimiz siz değerli müşterilerimize vereceğimiz hizmetlerde daima tek isim olabilmek.